Тепер офіційно! Майно росіян і всіх, хто підтримує війну, можна конфіскувати. Скоро переможемо!

Верховна Рада змінила закон про засади примусової конфіскації майна Росії та її резидентів, значно розширивши поняття таких резидентів.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, за ухвалення в цілому відповідного законопроекту №7169 на засіданні 1 квітня проголосувало 305 депутатів.

Так, під резидентами Російської Федерації у згаданому законі тепер розуміються і громадяни РФ, а також іноземці, які живуть у цій країні або займаються там основною діяльністю.

У початковій редакції закону це поняття поширювалося лише на юридичних осіб, засновником, бенефіціаром чи акціонером яких прямо чи опосередковано є Росія чи її державні структури.

Крім цього, до резидентів РФ тепер можуть прирівнюватися фізичні або юридичні особи (незалежно від громадянства, місця проживання, місцезнаходження, провадження основної діяльності та інших факторів), які публічно заперечують або підтримують здійснення РФ збройної агресії проти України, встановлення та затвердження окупації частини території України та які при цьому не зупинили або не припинили економічну діяльність у РФ під час воєнного стану в Україні.

Передбачено, що рішення про визнання таких осіб резидентами РФ має ухвалювати Рада нацбезпеки та оборони України або ж суд.

При цьому Рада також передбачила, що конфіскація російської власності може проводитись у рахунок майбутньої репарації на користь України за збитки, завдані їй російською агресією.

Нагадаємо, що рішення про конфіскацію російської власності, згідно з ухваленим 3 березня законом, має приймати також РНБО із введенням його в дію указом президента. Проекти таких рішень має розробляти Кабінет міністрів.

Тоді, 3 березня 2022 року, у Верховній Раді України відбулося пленарне засідання, під час якого прийнято 14 законів та одну постанову.

Зокрема, парламентом ухвалено Постанову Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Європейського парламенту, міжнародних організацій та їх парламентських асамблей, парламентів та урядів іноземних держав щодо термінової необхідності забезпечення захисту цивільного населення України від збройних нападів російських загарбників.

Джерело:korupciya.com

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.